סדנת קולנוע-תרפיה ליצירת סרט משותף
[כתיבה, צילום, קולנוע ותרפיה]

רקע לסדנא
לאורך השנים עבדתי במקביל בקולנוע ובמסגרות טיפוליות. הסדנא צמחה משני העולמות: לימוד שפת הקולנוע ומקצועות ההפקה, תוך התבוננות ויצירה מתוך תכנים רגשיים שעולים ביום-יום. הדגש בסדנא הוא בעבודה ויצירה קבוצתית, לכדי יצירת סרט שנתי משותף של כל הקבוצה.

קבוצת הפקה
המנחה יתפקד כמנחה הסדנא וכבמאי הסרט. כל שניים-שלושה שיעורים יוגדר נושא בסיסי לעבודה(למשל: סביבה קרובה, בית, משפחה, חברים, בית ספר וכיו״ב - ומתוכם נצא לתרחישים אפשריים שיעלו בקבוצה).
בתרגילים נאסוף חומרי-גלם לצורך עריכת כל פרק. המתווה של כל פרק יונח מראש בקווים כלליים. חומרי הגלם יהיו חומרים כתובים, תמונות סטילס, תרגילי וידאו, מוזיקה ובעצם כל דבר שיכול להיות חלק מסרט. הסרט השנתי יורכב ממספר פרקים, המקיימים ביניהם קשר.


שפה ומקצועות הקולנוע
נלמד כלים ושפה חדשה. לאורך השנה תהיה הזדמנות לכל משתתף להתנסות במגוון המקצועות של הקולנוע, כל אחד לפי נטיית ליבו וכישוריו ובהתאם לצרכי ההפקה המשותפים.

צילום סטילס
צילום הסטילס ילווה אותנו לאורך הסדנא כמרכיב הויזואלי הבסיסי. נלמד ערכים ואיכויות של הצילום הבודד. הצילומים ישמשו אותנו גם כחומרי גלם לסרט.

שימוש ביומן-אישי ככלי עבודה והתבוננות
מחברת תלווה כל משתתף לאורך השנה ונעודד שימוש במחברת ככלי יצירתי ורגשי, כדי להכיר את ה׳פסקול השקט׳ של כל אחד.

צפייה בסרטים ובחומרים שנעשים במשך הסדנא
צפייה מודרכת ובקורתית היא חלק יסודי בכל תהליך יצירה. נצפה בסרטים ובעבודות וידאו ככלי לימודי וכן בחומרי הגלם שהמשתתפים יביאו. ננסה לגבש אפשרויות לעריכה במהלך הצפייה המשותפת בחומרים.

עריכת חומרי הגלם וצילום חומרים נוספים
חומרי הגלם של הסרט יערכו על ידי. במידה ויעלה צורך בצילום שלי כחוט מקשר, אקח גם חלק בצילום חומרי הגלם לצורך עריכת הסרט הסופי.

ולסיכום, מה באמת חשוב לי בסדנא?
ליצור קבוצה שלומדת לעבוד וליצור ביחד, תוך לימוד ופירגון הדדי, ללמוד שפה חדשה וכלים יצירתיים כדי להתוודע אל עצמנו, אל הסביבה ואל הגשר ביניהם.
- קיימת גם אפשרות להתחיל תהליך של רכישת מקצוע.
על המנחה
תמיר פלצמן, בן 45
נשוי לדניה ואבא של מעין, יהונתן וזהר
במאי, צלם ועורך עצמאילימודים פורמליים
- תואר שני בהצטיינות ביעוץ-חינוכי, אונ’ בר-אילן.
- לימודים לתעודת הוראה ב'מכון כרם', מכון לחינוך הומניסטי-יהודי, הוראת אמנות וקולנוע.
- תואר ראשון באמנות במחלקה לצילום, המסלול לוידאו וקולנוע, בצלאל-אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.[קורות-חיים מלאים]